UVT Agroland Timișoara a pierdut la scorul de 3-1 meciul cu campioana en-titre Volei Alba Blaj, joc amânat de săptămâna trecută. Bănățencele au sperat că pot lua puncte, dar chiar și demoralizate pentru ratarea titlului în fața celor dela CSM București, blăjencele au fost superioare.

Gazdele au început bine, dar de la 8-6, Blajul a revenit și a luat primul set cu 25-28. a urmat un set doi doar echilibrat, în care după 19-19, Agroland a preluat conducerea și a luat setul cu 25-23. De la 1-1 la seturi, elevele lui Bogdan Paul nu au mai contat și au pierdut setul trei cu 25-13. Al patrulea set a adus o diferență ceva mai mică, 25-20. Andrea Lakovic a dat cele mai multe puncte pentru Timișoara, 12.  Meciul a durat 105 minute de joc efectiv.

Săptămâna viitoare,Agroland joacă tot acasă, cu CSM Târgoviște.