CSU UVT Timișoara a cedat cu 3-0 pe terenul celor de la SCM U Craiova, dar ”studenții” au reușit să facă, pe alocuri, un meci bun. În primul set mai ales, oltenii au avut de transpirat puțin pentru a câștiga în fața elevilor lui Sorin Schiesz.

Timișorenii au reușit să conducă în debutul primului set, până la 10-11, dar Craiova a egalat la 11-11 după o eroare a lui Sergiu Călin. a fost egalitate până la 14-14, s-a făcut iar 16-16, apoi oltenii au preluat avansul. Timișorenii au egalat la 23-23, dar în cele din urmă, setul al doilea s-a terminat cu 27-25 pentru gazde. Timișoara a condus și în setul al doile,a la primele schimburi de mingi. A fost un set strâns, dar terminat cu 25-23 pentru Craiova.

Setul al treilea a fost diferit, cu o dominare mult mai clară a echipei din Bănie. Craiova a condus și s-a impus clar, cu 25-14. timpul efectiv de joc a fost de 75 de minute. Timișorenii rămân cu 0 puncte, iar runda viitoare, Timișoara va primi vizita celor de la Explorări Baia Mare.