UVT Agroland Timișoara a pierdut cu 3-0 ultimul meci din play-off, jucat pe terenul campioanei CSM București. În setul doi, timișorencele au jucat foarte bine, dar valoarea superioară a lotului ”tigroaicelor”, care au și primit medaliile de aur după joc, și-a spus cuvântul.

În primul set, Agroland nu a contat mai deloc, iar ”tigroaicele” au câștigat ușor, cu 25-9. Lucrurile s-au schimbat total în setul al doilea, când echipele au mers cap la cap, iar Timișoarenele au condus și relativ confortabil, grație atacurilor lui Bacșiș. Totuși, Baciu le-a ținut pe gazde în viață, iar setul s-a terminat cu 26-24. CSM-ul a controlat setul trei, terminat cu 25-16, cu un as.

Au fost 71 de minute dintr-un ultim meci pentru Agroland, la finalul primului sezon în elită, terminat pe locul. 5.