Voleibalistele de la CSM Lugoj au pierdut cu 3-1 în fața celor de la CSM Târgoviște, în runda a doua din play-off. Bănățencele au făcut un joc destul de bun în fața adversarului mult mai bine cotat, chiar de data aceasta nu au avut fanii aproape.

Partida din Sala ”Ioan Kunst Ghermănescu” s-a disputat fără public, în contextul alertei e coronavirus. Interdicția explicită nu a venit de la DSP, dar Jandarmeria a recomandat că e mai oportun așa, în absența unui document de la prima instituție. Primul set a fost echilibrat, cu un joc bun al lugojencelor, dar oaspetele s-au desprins apoi la 25-19. CSM Lugoj a reușit să țină mai mult de avantajul creat în setul doi, câștigat cu 25-22 de gazde. Cu 1-1 la seturi, Târgoviște a dominat clar setul trei, luat cu 25-17, pentru ca apoi să se desprindă și în setul patru, terminat cu 25-20. S-au jucat de minute efective.

CSM Lugoj va juca din nou sâmbătă de la ora 17, pe terenul Științei Bacău. Echipa bănățeană se află pe locul 5 în play-off.