CSM Lugoj a pierdut cu 3-0 meciul din etapa intermediară jucat în deplasare la Știința Bacău. Clubul bănățean a decis să trimită doar șapte fete, care de obicei nu sunt titulare, în Moldova.

Lugojul a mers la meci cu Albăstroiu, Cauc, Panțîru, Popa, Roman, Bărbulescu și Savu. În aceste condiții, Bacăul a avut o misiune ușoară. Gazdele au luat primul set cu cu 25-11, după care a urmat un set câștigat cu 25-17 și setul trei s-a terminat cu 25-15. În total, s-a jucat doar 60 de minute. CSM Lugoj joacă sâmbătă de 18,30 acasă cu CSM Târgoviște, meci pentru ca a și odihnit titularele, deoarece speră să obțină puncte.