Voleibalistele de la CSM Lugoj au revenit acasă fără puncte după ce au pierdut cu 3-1 pe terenul unui adversar tare, CSM Târgoviște. Două seturi au avut nevoie de prelungiri, iar tot meciul a fost unul destul de strâns.

Gazdele au luat primul set cu 29-27, dar apoi lugojencele au echilibrat situația, după un set adjudecat la scorul de 30-28. După 1-1 însă, echipa din Târgoviște a revendicat următoarele seturi cu 25-20, ceea ce înseamnă că nici etapa asta, bănățencele nu s-au ales cu niciun puncte. Cele mai multe puncte au fost reușite de cele două străine din lotul Lugojului, Nina Kocic, 19 puncte, și Tamara Ignjic, 18. Lugojul, rămasă tot cu 13 puncte, este pe locul 6 în campionat.

Etapa viitoare, e rândul celor de la CSM Lugoj să nu aibă meci, din cauza numărului impar de echipe din Divizia A1. În 4 decembrie, echipa joacă la Lugoj manșa-tur din șaisprezecimile Cupei Challenge, cu cehoaicele de la Dukla Liberec. Returul va fi peste o săptămână.