Noul an a început cu o nouă înfrângere pentru ”studenții” de la Universitatea Timișoara, la scorul de 3-0 cu Volei Municipal Zalău. Diferența de valoare dintre cele două formații nu le-a dat foarte multe șanse băieților antrenați de Sorin Schiesz.

Zălăuanii s-au instalat la controlul jocului din debutul său și au câștigat destul de ușor primele două seturi, cu 25-17, respectiv 25-13. În debutul setului al treile,a timișorenii au condus cu 3-2 și au avut egalitate la 4 și 5, după realizările lui Traian Gemănariu, dar nu au putut ține pasul și setul s-a terminat cu 25-15. după un total de 66 de minute de joc efectiv.

Universitatea va juca săptămâna viitoare în deplasare la CS CN@ Baia Mare, altă nou-promovată.