Voleibaliștii de la Universitatea nu au reușit să obțină mare lucru nici de la prima etapă din retur, pierdută acasă cu 3-1 cu U Cluj, după 98 de minute de joc efectiv. Elevii lui Sorin Schiesz rămân cu 0 puncte după zece runde, dar au ajuns la două seturi câștigate, după cel din runda meciul cu CSȘ Baia Mare.

Clujenii s-au descurcat bine în primele două seturi, pe carele-au dominat categoric și le-au câștigat la scorul de 25-16, respectiv 25-17. Al treilea set a aparținut timișorenilor, care s-au impus cu 25-21. Gazdele au controlat o bună parte și din setul al patrulea, până când ardelenii au egalat la 17 și au preluat controlul pentru un 25-21 care a închis meciul.

Etapa viitoare, ultimul meci din 2017, timișorenii vor juca în deplasare la CSM București.