Voleibalistele de la Agroland au pierdut cu 3-0 în deplasare la CSM București, cu o formație cu un lot cu mai multe soluții. Timișorencele au avut momente când au fost în meci, dar insuficiente pentru a puncta.

Primul set a fost echilibrat până la un anumit puncte, dar ulterior, de la 12-10, CSM București s-a dus la 25-15. Setul al doilea a menținut echilibrul tot jocul, dar gazdele au avut mereu un mic avantaj, fructificat în scorul final de 25-22. În setul trei, Andrea Lakovic a egalat la 11-11, dar Agroland nu a putut prelua conducerea, și povestea s-a terminat cu 25-18, după 72 de minute de joc efectiv.

Săptămâna viitoare, bănățencele au alt meci dificil, de data aceasta acasă, cu CSM Târgoviște.