”Studenții” de la CSU UV Timișoara au pierdut și în deplasare la Universitatea Cluj, la scorul de 3-0, în penultima rundă din sezonul regulat. Bănățenii rămân cu o singură victorie în campionat, obținută în tur cu Câmpia Turzii.

Ardelenii au controlat jocul autoritar în primul set, terminat la scorul de 25-13. A urmat un set doi luat de gazde cu 25-19, și doar în ultimul set, Timișoara a pus probleme reale. Clujul s-a impus însă cu 27-25, în over-time. În total au fost 67 de minute de joc efectiv. Principalul realizator al Universități a fost Robert Vârlan, cu 14 puncte, în timp ce pentru Cluj, Negrean a fost autorul a 17 puncte. Timișoara rămâne cu 4 puncte, pe ultimul loc în campionat.

Sâmbăta viitoare, în ultima rundă a sezonului regulat, Timișoara are meci acasă cu Unirea Dej.