Voleibaliștii de la CSU uV Timișoara au pierdut pentru a patra oară în acest an, de data aceasta la scorul de 3-0 cu SCM U Craiova. Oltenii nu au avut mari probleme să tranșeze disputa în 60 de minute de joc efectiv.

Diferența s-a simțit din primul set, iar oaspeții s-au impus cu 25-11. În debutul primului set, situația a fost echilibrată doar la primele schimburi de mingi, pentru ca apoi craiovenii să se distanțeze și să ia setul tot cu 25-11. Diferența nu a mai fost atât de mare în ultimul act, dar tot fără nicio șansă pentru timișoreni. Setul trei s-a terminat cu scorul de 25-19. Așadar, Universitatea rămâne cu 4 puncte, pe penultimul loc.

Următorul meci al bănățenilor va fi miercuri, la altă nou-promovată, Gloria Buzău.