Voleibaliștii de la CSU UVT Timișoara continuă să aibă mari probleme în Divizia A1, unde au pierdut cu 3-1 cu CSȘ 2 CNE Baia Mare, o altă echipă nou-promovată. bănățenii au ajuns la al patrulea meci după care rămân cu 0 puncte în clasament, fără să aibă neapărat meciuri foarte tari în debutul sezonului.

În primul set, lucruruile au mers cât de cât bine până la 12-13, după care maramureșenii au mers spre victoria de set, cu 25-21. Elevii lui Sorin Schiesz au jucat excelent în setul al doilea, pe care l-au câștigat cu 25-15. În setul trei, după un echilibru, oaspeții s-au desprins pentru un categoric 25-16. Nu s-a mai putut vorbi de niciun echilibru în ultimul set, dominat clar de Baia Mare, care după 25-16, a tranșat meciul după 106 minute de joc efectiv.

Meciul viitor al Timișoarei va sâmbăta viitoare, la Unirea Dej.