CSM Lugoj a avut momente de joc bun, dar a pierdut cu 3-0 meciul cu ”tigroaicele” de la CSM București. Bănățencele au început bine, dar au cedat fără set luat după 73 de minute de joc bun.

Lugojencele au început foarte bine, iar bucureștencele au avut viață grea în primul set. ”Tigroaicele” au condus cu 16-17, după care a fost nevoie să egaleze la 24 pentru a duce primul acte în prleungiri, când au câștigat cu 28-26. Al doilea set a fost la discreția oaspetelor, cu toate că gazdele au condus la început, dar s-a terminat 25-13. Setul trei s-a terminat tot cu 25-21 pentru formația din Capitală.

Etapa viitoare, CSM Lugoj joacă pe terenul ”Cenușăresei” CSU Belor Galați.