Prima victorie în anul 2020 se lasă încă așteptată pentru voleibaliștii de la CSU UV Timișoara. ”Studenții” au pierdut din nou în campionat, de data aceasta pe terenul unei echipe dificile, Arcada Galați, unde au cedat cu 3-0.

În primul set, Arcada, care este acum liderul campionatului, s-a impus cu 25-13. Scorul s-a repetat și în setul secund, iar al treilea act s-a terminat și mai repede, după 25-9. În total, au fost doar 51 de minute de joc efectiv. universalul Traian Gemănariu a dat cele mai multe puncte ale bănățenilor, 9.  Cu acest rezultat, formația timișeană rămâne cu 4 puncte, pe locul 9 din zece echipe din Divizia A1.

Săptămâna viitoare, la Timișoara va veni SCM U Craiova.