Voleibalistele de la CSM Lugoj au reușit a treia victorie consecutivă din tot atâtea meciuri în campionat. Bănățencele s-au impus cu 3-1 acasă cu U NTT Data Cluj, ceea ce înseamnă că și după runda a treia, timișencele vor avea maximum de puncte.

Lugojul a intrat tare în meci și și-a adjudecat cu 25-11 primul set. În al doilea set încă, clujencele s-au instaurat la conducere. În ciuda eforturilor gazdelor de a reveni, situația general s-a egalat după 22-25 pentru ardelence. Setul trei a fost cel echilibrat, luat de gazde cu 25-18. U NTT Data Cluj a început bine și setul patru, dar nu s-a ajuns în decisiv după 25-20, la finalul a 99 de minute de joc efectiv.

Runda viitoare, CSM Lugoj are o deplasare la Rapid București.