Voleibalistele de la CSM Lugoj au obținut a doua victorie consecutivă în campionat, la scorul de 3-0 acasă cu CS Medgidia. Partida din etapa intermediară a fost la îndemâna bănățencelor, care s-au impus după 75 de minute efective de joc.

În primul set, Medgidia a condus primele schimburi de mingi, după care gazdele s-au instalat la conducere și au luat setul cu 25-19. Setul al doilea a fost mult mai echilibrat, dar după egalitatea la 17, lugojencele au preluat frâiele și s-au impus cu 25-20. Setul al treilea a fost la discreția elevelor lui Ugljesa Segrt, care s-au impus cu 25-19 și își ridică moralul pentru nu îndepărtatul meci din cupele europene.

CSM Lugoj are meci din nou sâmbătă, în deplasare la U NTT Data Cluj, de la 14,30.