UVT Agroland Timișoara s-a impus cu 3-1 în deplasare la Târgu Mureș, după un meci în jucătoarele Medicinei au reușit să le pună probleme. Totuși, valoarea formației nou-promovate și-a spus cuvântul, iar elevele lui Bogdan Paul nu au făcut niciun punct cadou după cele 93 de minute efective de joc.

Medicina a condus în debutul primului set, iar Agroland s-a instalat la conducere doar cu 14-15. Astfel, gazdele au câștigat primul set cu 25-19. A urmat un set al doilea dominat categoric de timișorence, care s-au impus cu 25-8. Medicina a avut puterea să revină și le-a ținut pe oaspete mult timp în corzi  în setul trei, dar echipa lui Bogdan Paul s-a desprins la 25-18. În ultimul set, Agroland a condus mereu și a punctat decisiv cu 25-22, pentru un succes ce le duce la 15 puncte.

UVT Agroland Timișoara va juca în ultima etapă din tur la Blaj, la cererea campioanei. Meciul va fi vineri de la ora 18 și va fi televizat.