CSU UVT Timișoara a pierdut și meciul din etapa a treia de campionat, la scorul de 3-0, cu Arcada Galați. A fost un meci terminat în 65 de minute, dar în care timișorenii au reușit să conducă în setul al treilea.

Galațiul nu a avut mari probleme să se impună. Primul set l-a luat cu 25-14, iar al doilea, cu 25-11. În setul trei, timișorenii au condus și cu 9-5, dar apoi, oaspeți au revenit și au terminat și setul trei după 25-18. După trei runde în care au jucat cu Zalăul, Baia Mare și Galațiul, echipe bune ale campionatului, ”studenții” rămân cu un singur set câștigat și, deocamdată, 0 puncte. E un sezon fără presiune însă, deoarece sunt doar zece echipe și nimeni nu va retrograda.

Săptămâna viitoare, Timișoara va juca vineri, la Craiova.